Historie značky Chodura

Tradice výroby
již od roku 1919

HISTORIE ZNAČKY CHODURA SAHÁ AŽ DO ROKU 1919, KDY SI PAN KAREL CHODURA PRONAJAL KRÁMEK NA DNEŠNÍ NÁDRAŽNÍ ULICI, V METROPOLI SEVERNÍ MORAVY, V OSTRAVĚ.

Před mnoha lety

1919 - zrození
značky Chodura

V nelehké poválečné době, kdy se rodila samostatná republika, pan Chodura vsadil na pracovitost a poctivost a jeho úsilí se mu vyplatilo. Pro vysokou kvalitu se výrobky Chodura staly vyhlášenými po celé severní Moravě. To mu umožnilo rozšíření obchodu o vlastní velkovýrobu šunek. Stále se držel motta ...

“Každý zákazník je pro nás ten nejdůležitější.”

Karel Chodura

V roce 1948 však přišlo něco, co zastavilo Chodurovo řeznictví na cestě ke splnění snu o velkoobchodě - komunistický režim. Po válce komunisté ukončili jeho podnikání a Karel Chodura, do té doby nejúspěšnější řezník v Ostravě, byl nucen stát se zaměstnancem státního podniku Pramen. Avšak díky jeho nadání pro obchod a lásce k řemeslu, se nakonec stal vedoucím prodejny Pramen. Obchod měl pod jeho vedením nebývalý úspěch a vynikající výsledky.

Za svůj život vykonal spoustu skvělé práce a dokázal i v těch nejtěžších časech zabezpečit celou svou rodinu. Důraz vždy kladl na kvalitu, originalitu výrobků a orientaci na zákazníka – to jsou hodnoty a přístup, které přetrvaly a stejně jako před sto lety i nyní tvoří pilíře značky Chodura.

Na odkaz našeho zakladatele navazujeme i dnes

Současná generace

Současný příběh společnosti se začal psát v roce 1990, kdy se vnuk zakladatele, Ing. Petr Chodura, rozhodl využít změny v politické situaci a pokračovat tak v rodinné tradici.

Hlavním sídlem společnosti je Frýdek - Místek, kde se také nachází výrobní závod společně s administrativním zázemím. Moderní logistické centrum, ze kterého jsou výrobky distribuovány zákazníkům, se nachází v nedalekých Fryčovicích. V současnosti společnost Beskydské uzeniny zaujímá významné místo mezi středně velkými zpracovateli masa a výrobci masných výrobků v České republice. Řada produktů je stále vyráběna podle původních rodinných receptur.

"To, že nám dědeček zanechal odkaz kvalitního uzenáře, mne zavazuje každý den pracovat na tom, abychom značku Chodura posouvali dále a ctili tak jeho tradici."

Petr Chodura

20+ prodejen v Česku.
Zastavte se u nás na jedné z nich.

Naše výrobky se prodávají v široké prodejní síti po celé České republice a na Slovensku, nejen ve velkých řetězcích, ale také v malých obchodech a nebo v našich vlastních obchodech Uzenářství Chodura. Přijďte si k nám ochutnat některý z našich výrobků.

Nahoru