Slavíme
100 Let

Rodinné tradice výroby kvalitních uzenin 

chodura4218.jpg
 
ilustrace_3.png
 

Značka Chodura je symbolem uzenářského
mistrovství se smyslem pro kvalitu.

NAŠÍM posláním je přinášet zákazníkům originální speciality
výjimečných kvalit pro skutečné gurmánské zážitky.
Tak, jako tomu bylo již před sto lety...

 

1919 - 2019

Dědečkovy principy ctíme i dnes.

 
deda_prodejna.jpg
 
ilustrace_2.png
 

Historie značky Chodura

Historie značky Chodura sahá až do roku 1919, kdy si
pan Karel Chodura pronajal krámek na dnešní Nádražní ulici,
v metropoli severní Moravy, v Ostravě.

 

 
KAREL CHODURA

KAREL CHODURA

 
 

V nelehké poválečné době, kdy se rodila samostatná republika, pan Chodura vsadil na pracovitost a poctivost a jeho úsilí se mu vyplatilo. Pro vysokou kvalitu se výrobky Chodura staly vyhlášenými po celé severní Moravě. To mu umožnilo rozšíření obchodu o vlastní velkovýrobu šunek. Stále se držel motta ...

Každý zákazník je pro nás ten nejdůležitější
— KAREL CHODURA

V roce 1948 však přišlo něco, co zastavilo Chodurovo řeznictví na cestě ke splnění snu o velkoobchodě - komunistický režim. Po válce komunisté ukončili jeho podnikání a Karel Chodura, do té doby nejúspěšnější řezník v Ostravě, byl nucen stát se zaměstnancem státního podniku Pramen. Avšak díky jeho nadání pro obchod a lásce k řemeslu, se nakonec stal vedoucím prodejny Pramen. Obchod měl pod jeho vedením nebývalý úspěch a vynikající výsledky.

Za svůj život vykonal spoustu skvělé práce a dokázal i v těch nejtěžších časech zabezpečit celou svou rodinu. Důraz vždy kladl na kvalitu, originalitu výrobků a orientaci na zákazníka – to jsou hodnoty a přístup, které přetrvaly a stejně jako před sto lety i nyní tvoří pilíře značky Chodura.

 
 

Současnost

Na odkaz našeho zakladatele navazujeme i dnes

 
chodura4237.jpg
 
ilustrace_4.png
 

Nová generace

Současný příběh společnosti se začal psát v roce 1990,
kdy se vnuk zakladatele, Ing. Petr Chodura, rozhodl využít
změNY V POLITICKÉ situacI a pokračovat TAK v rodinné tradici.

 
PETR CHODURA

PETR CHODURA

 

Hlavním sídlem společnosti je Frýdek - Místek, kde se také nachází výrobní závod společně s administrativním zázemím. Moderní logistické centrum, ze kterého jsou výrobky distribuovány zákazníkům, se nachází v nedalekých Fryčovicích. V současnosti společnost Beskydské uzeniny zaujímá významné místo mezi středně velkými zpracovateli masa a výrobci masných výrobků v České republice. Řada produktů je stále vyráběna podle původních rodinných receptur.

"To, že nám dědeček zanechal odkaz kvalitního uzenáře, mne zavazuje každý den pracovat na tom, abychom značku Chodura posouvali dále a ctili tak jeho tradici."

 
 
 
ilustrace_3.png