Naše
produkty

Specializujeme se především na šunky, ale vyrábíme toho mnohem více.

chodura4247.jpg
 
ilustrace_3.png
 
 

Šunky

jestli byl již obchod dědečka za první republiky něčím vyhlášen, tak to byla právě šunka. Šunky patří a vždy patřily do kategorie těch nejkvalitnějších uzenářských produktů. A Jak by to tedy mohlo být jinak, než že šunky jsou i dnes naší hlavní spacializací.

Vyrábíme především šunky nejvyšší jakosti, ale i šunky výběrové a standardní. Jejich chuť je unikátní a proto si našly mezi našimi zákazníky naprosto nenahraditelné místo a nemohou tak chybět na žádné SLAVNOSTNÍ tabuli.

CHODURA2497.jpg
 
 

Šunky nejvyšší jakosti přírodní i formované

Naše prémiové výrobky z vybrané vepřové kýty s obsahem masa nejméně 92%.

Šunky výběrové dušené i zauzené

Velmi rozšířená řada ve velkém vyráběných šunek s obsahem masa mezi 85% - 90% různých tvarů i úprav od zauzení, po dekórování vybraným kořením.

Šunky standardní vepřové i kuřecí

Jde o výrobky základní ekonomické řady, které našly své uplatnění jak pro přímou konzumaci, tak jako surovina pro gastro provozy a výrobce lahůdek.

Šunky s příchutí

Vyvinuli jsme novou řadu šunek s různými příchutěmi, které jsou výjímečným oživením mezi ostatními široce vyráběnými šunkovými produkty na našem trhu.

Šunky se sníženým obsahem sodíku

Ve spolupráci s odborníky z Vysoké školy chemicko-technologické pracujeme nyní na vývoji šunek pro zdravější život. Jde o řadu šunek, které díky moderním technologickým postům budou mít i při zachování svých vynikajících chuťových vlastností nižší obsah sodíků. Myslíme tím tedy i na naše spotřebitele, kteří trpí vyšším tlakem, nemocí ledvin nebo aterosklerózou, pro které je konzumace potravy s vyšším obsahem sodíku nevhodná.

 
PARKY_PORTFOLIO.jpg

Párky

Široký výběr velmi kvalitních druhů párků v přírodním i kolagenním střívku s obsahem masa od 75% do 90%, kde se jako hlavní surovina využívá ořez z vepřové kýty, kterou ve velkém používáme při výrobě šunek.

KLOBASY_PORTFOLIO.jpg

Klobásy

Rozmanitý sortiment klobás jak tradičního typu, tak sezónních grilovacích specialit s velkým výběrem chutí a velikostí, vhodných pro denní konzumaci i pro slavnostní příležitosti.

SALAMY_PORTFOLIO.jpg

Salámy

Tradiční výběr salámů od typického šunkového s vysokým obsahem masa až po polosuché speciální produkty, jako je např. Pivní salám či Beskydský tramp.


ZABIJACKOVE_PORTFOLIO.jpg

Zabijačkové výrobky

Doplňkový sortiment vyrábíme v malém objemu podle tradičních domácích receptur, jak už téměř před sto lety. Naše zabijačkové produkty jsou typické především svou vyváženou a lahodnou chutí. 

CHODURA2497.jpg

Trvanlivé výrobky

Pro každého, kdo si zamiloval tradiční trvanlivé uzeniny či klobásy, nabízíme i ryze vlastní originální produkt.

UZENE_PORTFOLIO.jpg

Speciality
a uzená masa

Velmi široký sortiment celosvalových výrobků v mnoha variacích povrchových úprav, příchutí i tvarů, které nemohou chybět na slavnostní tabuli žádného opravdového gurmána.

 

Certifikáty
a ocenění

Vysokou kvalitu a jakost výrobků dokládá mimo jiné řada ocenění, mezi nejdůležitější patří značka kvalitních potravin Klasa.

 
 
chodura4267.jpg
 

ISO

Společnost Beskydské uzeniny, a.s. má zavedený systém managementu jakosti dle normy ISO 9001:2000 od roku 2003. V listopadu 2017 se uskutečnil recertifikační audit dle standardu systému managementu kvality ISO 9001:2015, jehož výsledkem bylo získání nového certifikátu s tříletou platností od společnosti Lloyd´s Register Quality Assurance. Úspěšnou recertifikací systému managementu jakosti práce na tomto systému nekončí.

HACCP

Účinným nástrojem při zajištění bezpečnosti námi vyráběných produktů je systém HACCP. Na rozdíl od tradičních přístupů k zajištění zdravotní nezávadnosti potravin založených na vyšetřování produktů je vytvořen systém kontroly nad procesem výroby, manipulací, surovinami, prostředím a pracovníky tak, že se předchází vzniku nebezpečí ohrožujících zdraví spotřebitele.

Klasa

Značka je udělována ministrem zemědělství již od roku 2003. Zaslouží si ho jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky. Značkou KLASA byly oceněny v roce 2017 celkem 2 výrobky z našeho portfolia. Značka KLASA je ze strany státu (MZe ČR) podporována řadou marketingových aktivit, které mají za cíl podpořit prodej kvalitních českých výrobků.

IFS

V závěru roku 2013 prošla společnost Beskydské uzeniny, a.s. certifikačním auditem dle standardu IFS vydání 6 (International Food Standard). Výsledkem bylo získání certifikátu systému managementu jakosti a bezpečnosti potravin a dosažení vyšší úrovně (Higher Level) v obou střediscích (Frýdek – Místek a Fryčovice). Tyto výsledky pravidelně dosahujeme při ročních recertifikačních auditech od společnosti Lloyd´s Register Quality Assurance. Norma IFS je schéma určené pro organizace, které vyrábí nebo zpracovávají potraviny zejména pod privátní značkou nadnárodního řetězce. Shoda s touto normou je zjišťována na bázi kontrolního seznamu dotazů a vyhodnocovací matrice.

 
 
 
ilustrace_2.png